3. Zdravlje i blagostanje
mentalno zdravlje
Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu u četvrtak 30. studenog 2023. je održano predavanje za studente na temu izazova mentalnog zdravlja kod mladih. Predavanje je održala Ana Milović Pereža, socijalna pedagoginja zaposlena na Općinskom sudu u Splitu pri Kaznenom odjelu za mladež.

Predavačica je studente upoznala s konceptom mentalnog zdravlja, europskim i hrvatskim politikama i modelima  promoviranja mentalnog zdravlja u populaciji. Također, istaknula je koju su to zaštitni i rizični čimbenici za razvoj problema mentalnog zdravlja na individualnoj, obiteljskoj, školskoj razini i na razini šire zajednice. Na kraju izlaganja skrenula je pozornost prisutnima kada je vrijeme potražiti stručnu pomoć i kako kod drugih prepoznati poteškoće u području mentalnog zdravlja.

FOTOGALERIJA: