NAČIN ZAVRŠETKA STUDIJA

• Filozofsko-teološki studij završava izradom pisanoga rada i polaganjem diplomskoga ispita, koji ima ukupno 5 ECTS bodova.

DIPLOMSKI RAD

• Diplomski se rad piše iz područja teologije ili srodnih znanosti, koje su zastupljene u diplom-skomu studiju.
  • Voditelj rada može biti nastavnik u zvanju docenta ili višemu zvanju.
  • Diplomski rad, pisan znanstvenom metodom, treba sadržavati najmanje 30 autorskih kartica.
  • Student je dužan prijaviti naslov diplomskoga rada i voditelja rada u Studentsku službu makar šest mjeseci prije diplomskog ispita. Diplomski rad ocjenjuje voditelj rada.
  • Nadnevci diplomskih ispita predviđeni su jedanput mjesečno tijekom akademske godine, a nalaze se u akademskoj knjižici.
  • Makar jedno od tri područja diplomskog ispita mora biti neposredno teološkoga karaktera i pripadati sustavnoj, biblijskoj ili pastoralno-liturgijskoj teologiji.
  • Dva mjeseca prije diplomskog ispita student prijavljuje ispit i odabrano područje za diplomski ispit, koje je drukčije od područja koje pokriva diplomski rad.
  • U vremenskomu razdoblju od tjedan dana Dekanski kolegij studentu, koji je prijavio ispit, dostavlja drugo područje diplomskog ispita.

DIPLOMSKI ISPIT

• Diplomski je ispit javan.
  • Diplomski se ispit sastoji od dva dijela.
  • U prvomu dijelu ispita pristupnik predstavlja diplomski rad i odgovara na pitanja članova povjerenstva vezana uz rad i izlaganje o njemu. Izlaganje i rasprava traju po 10 minuta.
  • Drugi se dio sastoji od odgovora na pitanja članova ispitnoga povjerenstva iz dva studijska područja. Jedno studijsko područje predlaže student kod prijave diplomskog ispita, a jedno studijsko područje određuje dekanski kolegij najduže tjedan dana nakon prijavlje¬noga diplomskog ispita.

ISPITNO POVJERENSTVO

• Dekan imenuje predsjednika ispitnoga povjerenstva i dva člana iz dva predmetna područja.
  • Predsjednik i članovi ispitnoga povjerenstva mogu biti nastavnici Filozofsko-teološkoga studija u znanstveno-nastavnomu zvanju docenta i više.
  • Predsjednik povjerenstva sastavlja i potpisuje zapisnik diplomskoga ispita, a članovi povje-renstva ga potpisuju.

UVJETI ZA PRISTUP USMENOMU DIPLOMSKOM ISPITU

1. Odslušan predviđeni studijski program.
  2. Položeni svi ispiti iz obveznih i izbornih predmeta.
  3. Napisani i ocijenjeni seminarski radovi.
  4. Dva tjedna prije nadnevka diplomskog ispita u Studentsku službu treba dostaviti:
    • prijavnicu s ocjenom diplomskoga rada,
    • dva primjerka tvrdo uvezanoga diplomskog rada - jedan s ocjenom i potpisom voditelja,
    • potvrdu iz fakultetske knjižnice o razduženosti,
    • prijavnicu za diplomski ispit,
    • Prijavni list o diplomiranima (za Statistički zavod RH) - ispunjava se u Studentskoj službi,
    • osobnu izjavu o svim ispunjenim uvjetima koji se traže za pristup diplomskom ispitu.