Splitski sveučilišni sportski savez, Studentski zbor Sveučilišta u Splitu i Studentski centar Split, zajedno s Hrvatskim akademskim sportskim savezom organiziraju Studentski dan sporta i aktivizma 2017.

Manifestacija će se održati 26. listopada 2017. na glavnoj gradskoj šetnici – Rivi, uz sudjelovanje brojnih osoba iz
javnog života, a sve u svrhu promocije sveučilišnog sporta te studentskog aktivizma na fakultetima. Studenti će se imati priliku natjecati u:

Sportsko natjecateljski dio:

• Ulična košarka (street ball) - 3 igrača/igračice + 1 zamjena
  • Ulični nogomet (street soccer) - 4 igrača/igračice + 2 zamjene

Pojedinačni natjecateljski dio:

• Najfit student
  • Stolni tenis
  • Skakanje u vrećama
  • Kviz stranih jezika

Zabavno-natjecateljski dio:

Ekipe od 5 članova, mix M i Ž zajedno:

• Potezanje konopa
  • Graničar

Pokazni sportovi:

• Američki nogomet
  • Lacrosse
  • Hrvanje
  • Sportsko penjanje
  • Salsa, Zumba

Također će biti prezentirani i različiti oblici grupnih oblika vježbanja a sve studentske udruge s područja Sveučilišta u Splitu će imati pravo na svoj prezentacijski prostor. Očekivano vrijeme trajanja je od 11:00 do 18:00 sati.

Sve prijave mogu se izvršiti najkasnije do ponedjeljka 23. listopada 2017. do 12 sati na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. (prijave moraju sadržavati sve zatražene podatke: ime i prezime studenta, datum rođenja, oib, broj indexa).

| Pero Badrov, povjerenik za studentski sport | Propozicije | 17.10.2017 |