Ured za pastoral mladih organizira Glazbenu radionicu za voditelje, pjevače i svirače koji sviraju u župnim zajednicama na liturgijskim slavljima i prigodnim koncertima. Dvodnevna Glazbena radionica održat će se 18. i 19. studenoga u nadbiskupskom sjemeništu a sastojat će se od predavanja, teoretskih i praktičnih radionica te „okruglog stola“ gdje će svi sudionici zajedno raspravljati o mjestu i ulozi moderne duhovne glazbe na našim područjima. Voditelji glazbene radionice su: Jacques Houdek, glazbenik (poznati pjevač sa Hrvatske estradne scene), Denis Vasilj, prof (glazbena urednica Laudato TV), Maja Vasilj, mag. theol. (Laudato TV), dr. sc. don Mihael Prović (Povjerenik ureda za pastoral mladih – Split), mr. sc. fra Domagoj Volarević (asistent na Katedri liturgike - KBF Split).

Program: Petak, 18. studenoga 2016.

• 16.30: Uvodna riječ organizatora (Dr. sc. don Mihael Prović, Povjerenik ureda za mlade)
  • 16.35 - 1700: Izazovi moderne duhovne glazbe u pastoralu mladih. Glazba od liturgije do koncertnih nastupa Mr. sc. fra Domagoj Volarević (asistent na Katedri liturgike - KBF Split)
  • 17.00 - 17. 30: Uloga glazbe u životu čovjeka Denis Vasilj, prof (glazbena urednica Laudato TV)
  • 17.30 - 18.00: Interpretacija suvremene duhovne glazbe Denis Vasilj, prof (glazbena urednica Laudato TV) i Maja Vasilj, mag. theol. (Laudato TV)
  • 18.00 - 18.30: Odmor: (osvježenje)
  • 18.30 - 19.30: Radionica – obrada zadane pjesme Jacques Houdek, glazbenik
  • 19.30 - 20.30: Pauza za večeru (agape)
  • 20-30-22.00: Zajednički koncert i druženje Jacques Houdek i sudionici glazbene radionice (samo za voditelj(ic)e, pjevač(ic)e i svirač(ic)e sudionike glazbene radionice:)

Subota: 19. studenoga 2016.

• 10.00 - 11.30: Okrugli stol za voditelje glazbenih sastava (Jacques Houdek, glazbenik, Denis Vasilj, prof, Maja Vasilj, mag. theol., mr. sc. fra Domagoj Volarević, dr. sc. don Mihael Prović) Završetak dvodnevne glazbene radionice.

| Don Mihael Prović, duhovnik studenata Sveučilišta u Splitu | Plakat | 18.11.2016 |