Humanitarni ples Sveučilišta u Splitu održan je u utorak navečer, 4. listopada u novootvorenom restoranu "Kampus" Studentskog doma "Dr. Franjo Tuđman". Prikupljala su se sredstva za pomoć studentima slabijeg socioekonomskog statusa, a tom su prigodom doc. dr. sc. Mirjana Milić, predsjednica ASUS-a, i prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, rektor splitskog sveučilišta, uručili ček u iznosu od 35 tisuća kuna ravnateljici Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije, s. Vlatki Topalović.

Ravnateljica se srdačno zahvalila na podršci Sveučilišta podsjećajući da Caritas stipendira studente slabijeg imovinskog stanja kojima će ova pomoć biti i više nego dobrodošla. Ples je organizirala udruga Alumni Sveučilišta u Splitu uz potporu Sveučilišta u Splitu i Studentskog centra Split. Sudjelovale su sve sastavnice splitskog sveučilišta,  predstavnici Splitsko-dalmatinske županije, grada Kaštela i Solina i općine Klis. Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu predstavljao je dekan prof. dr. sc. Anđelko Domazet, a Ured za pastoral mladih dr. sc. Mihael Prović, povjerenik za mlade, s nekoliko studenata suradnika Ureda.

Večera je ujedno bila i proslava ustoličenja rektora splitskog Sveučilišta prof. dr. sc. Šimun Anđelinović za predsjedatelja rektorskog zbora u Republici Hrvatskoj.

| Izv. prof. dr. sc. Domagoj Runje, prodekan za nastavu | 7.10.2016 |