Voditelj savjetovališta za studente s invaliditetom Ivan Bogdanović, magistar povijesti i filozofije, i naš alumnus Marko Klarić, magistar teologije, održali su u srijedu 13. travnja u 12.00 sati radionicu sa studentima završne godine FTS-a i DTKS-a.

Cilj radionice bio je pobuditi kod studenata svijest o poteškoćama, pravima i mogućnostima osoba s invaliditetom u nastavnom procesu, kao i u svakodnevnim aktivnostima. Ivan Bogdanović je slijepa, a Marko Klarić slabovidna osoba. Nakon što su obojica održali izlaganja koja su se sastojala od svjedočenja vlastitog životnog iskustva tijekom školovanja od vrtića pa do završenog fakulteta, razvio se ugodan i prosvjetljujući razgovor o različitim temama koje se tiču osoba s invaliditetom. Posebno je bilo riječi o tome kako invaliditet umjesto zapreke može postati dodatnom motivacijom za studiranje.

Radionica je trajala duže od predviđenog vremena, što već samo po sebi svjedoči o njezinoj uspješnosti.

| Doc. dr. sc. Domagoj Runje, prodekan za nastavu | 14.4.2016 |