Izlet studenata KBF-a

Studenti četvrte godine filozofsko-teološkog studija Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu, predvođeni izv. prof. dr. sc. don Edvardom Pundom posjetili su 19. listopada Kotlenice i špilju Vranjaču.

U slobodno vrijeme, nakon završetka predavanja, studenti predvođeni voditeljem godine don Edvardom Pundom zaputili su se u Kotlenice, rodno mjesto don Edvarda. Po dolasku u Kotlenice posjetili su prirodni fenomen špilju Vranjaču uz stručno vodstvo braće Punda, vlasnika zemljišta na kojem se “Vranjača“ nalazi. Razgledavanje špilje proteklo je u divljenju prirodnim ljepotama stvaranima tisućama godina. Studenti su pod zemljom, u špilji, otpjevali nekoliko duhovnih i domoljubnih pjesama.

Nakon posjeta špilji Vranjači bilo je vrijeme za kratku stanku i okrjepu u don Edvardovom rodnom domu.
U poslijepodnevnim satima druženje studenata nastavilo se, uz pjesmu i razgovor, u obližnjem restoranu u Dugopolju, nakon čega su se studenti vratili u Split. Ovaj izlet bio nam je prigoda za bolje međusobno upoznavanje i poticaj za pripremanje kolokvija i ispita koji su pred nama.

Tekst i slike: Toni Krolo

FOTOGALERIJA: