U srijedu, 22. svibnja 2019., održan je prvi susret iz ciklusa „Kolokvij“ s temom o govorništvu i kulturi komuniciranja. Voditeljica programa bila je lic. theol. Jelena Hrgović-Tomaš, dogradonačelnica grada Splita. Na susretu je sudjelovalo 30-tak studenata. Susret je bio podijeljen na uvodni i praktični dio. Voditeljica susreta je u uvodnom dijelu govorila o važnosti komunikacije, načinu iznošenja vlastitog mišljenja u pluralnom društvu, kritičkom razmišljanju i javnom nastupu. U drugom dijelu su sudjelovali studenti koji su imali zadatak simulirati kratke neformalne susrete međusobno, ali i samostalno izlaganje tako što su držali jednominutni govor na određenu temu.

Susret je nastao na inicijativu studentske udruge „Stridon“, čiji su članovi ujedno i studenti Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu i profesorice doc. dr. sc. Ane Jeličić. Cilj je ciklusa susreta nazvanih "Kolokvij" poticati razvoj kulture komuniciranja, vođenja razgovora te poticanje kritičkog mišljenja uz obradu aktualnih tema.

UST „Stridon“