Stipendija je namijenjena istraživanju u sklopu izrade doktorskoga rada u akademskoj godini 2021./2022., odnosno od 1. rujna 2021. do 31. kolovoza 2022. godine, na Institutu Wirth za austrijske i srednjoeuropske studije Sveučilišta Alberta u Edmontonu, Kanada. Stipendija u iznosu od 27.600,00 CAD bit će isplaćena u jednakim mjesečnim ratama na kraju svakog mjeseca, počevši od rujna 2021. godine.

Na natječaj se mogu prijaviti mladi znanstvenici iz područja humanističkih znanosti, društvenih znanosti i umjetničkog područja. Kandidati moraju biti hrvatski državljani upisani na poslijediplomski studij na hrvatskom sveučilištu (pri kraju studija, pred izradom doktorskoga rada) i izvrsno se služiti engleskim jezikom u govoru i pismu. Prednost imaju oni kandidati koji znaju njemački ili druge srednjoeuropske jezike te imaju objavljene znanstvenoistraživačke radove.

Rok za prijavu je 26. travnja 2021.

Ostale informacije dostupne su na stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja.

| Doris Žuro, Služba za znanstveno-istraživačke projekte |