MZO je nabavio licencije za dva softvera za provjeru autentičnosti radova: američkog proizvođača Turnitin i njemačkog PlagScan. Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu koristi softver Turnitin. Licencije omogućuju neograničen broj provjera za svakog od upisanih studenata, a provjeru radova (od seminarskih do završnih i doktorskih) mogu izvršiti nastavnici i studenti, odnosno nenastavno osoblje, sukladno procedurama i potrebama na visokom učilištu.

Prijava u odabrani softver vrši se korištenjem AAI@EduHr elektroničkih identiteta.

Izvori koje softver koristi za provjeru autentičnostiTurnitin:

• Internet
  • preko 178 milijuna članaka iz znanstvenih časopisa
  • baza dokumenata koje prikuplja proizvođač softvera
  • dodatni izvori (npr. sustavi Dabar, Hrčak)

Dostupne licence omogućavaju neograničen broj provjera za svakog od upisanih studenata, a provjeru radova (od seminarskih do završnih i doktorskih) mogu izvršiti nastavnici i nenastavno osoblje, ali i sami studenti, sve sukladno procedurama i potrebama na visokom učilištu.

| Željko Matas, Računalni ured | Upute | Stranica za prijavu | 20.01.2020 |