POJEKT “PISANA OSTAVŠTINA DON FRANE BULIĆA”

Nositelj projekta je Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu, a suradnici su Arheološki muzej u Splitu, Dom kulture Zvonimir iz Solina, Konzervatorski odjel u Splitu i Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu - Odjel za povijest. Projekt je započeo potpisom suradnje akademske godine 2014./2015. i odvijao se u akademskim godinama 2015./2016. i 2016./2017. Konzervatorski odjel u Splitu se uključio u projekt u trećoj fazi.

U projektu su sudjelovali:

studenti i studentice KBF-a: Miroslava Batina, Matea Bazina, Josipa Burazer, Ivan Čotić, Jure Gudelj, Ivan Trpimir Lozić, Ante Marević, Zrinka Plenković;

profesori: Stjepan Lapenda, Marko Trogrlić;

doktorand: Ante Brešić;

konzervatorica: Klara Perić - Klarić, Nevenka Perić - Klarić;

voditelj projekta: Josip Dukić.

Katolički bogoslovni fakultet u Splitu

• Nabavljena je računalna oprema za rad na projektu: tri računala, dva skenera, jedan printer, dva mobitela za snimanje građe, ostala računalna oprema.
  • Uređena i opremljena prostorija za rad na projektima u kojoj je otvoren Centar “Don Frane Bulić”.
  • U knjižnici Katoličkog bogoslovnog fakulteta složena je ostavština (knjige i spisi) koju je don F. Bulić ostavio nekadašnjoj knjižnici Teologije u Splitu.
  • Skenirana i fotografirana pisana i tiskana građa Salona Christiana, 27 sv.
  • Popisana je rukopisna i tiskana građa Salona Christiana, 27 sv.
  • Obnovljeno dvadeset svezaka rukopisne i tiskane građe Salona Christiana.

Arheološki muzej u Splitu

Snimljena je i fotografirana rukopisna i tiskana građa iz ostavštine don F. Bulića:

1. Dva sveska Salona Christiana
  2. Stridonesia-1929.
  3. Katić - Gottschalk i Trpimir
  4. Bulić: Povodom jubileja arh. vjesnika 1878.-1928.

Obnovljena dva sveska građe Salona Christiana.

Konzervatorski odjel u Splitu

Snimljena je rukopisna i tiskana građa iz ostavštine don F. Bulića:

1. Osobni dokumenti 1
  2. Osobni spisi 2
  3. Dekreti imenovanja
  4. Osobni posjedi, grobnica, razno o sprovodu, sažalnice
  5. Naukova zaklada
  6. Fotoalbum.

U svim ustanovama do 5. lipnja 2018. skenirano je i fotografirano 26 248 snimaka.

izv. prof. dr. sc. Josip Dukić, Voditelj projekta | 6.2.2020 |