Međunarodni znanstveni skup o sv. Rainaldu iz Concorezza

U talijanskom gradiću Concorezzo (Monza-Brianza) od 9. do 11. rujna 2021. održan je međunarodni znanstveni skup u sklopu proslave povodom 700. obljetnice smrti svetog Rainalada da Concorezzo (1321-2021). Na skupu su svoja izlaganja imala 24 sudionika/ce koji su imali za cilj osvijetliti vrijeme u kojem je živio sv. Rainaldo, kao i njegov život, te pastoralnu i diplomatsku aktivnost i vještinu koju je pokazao u više navrata tijekom života. Na poseban način je ostao upamćen u povijesti Crkve jer je on bio zadužen voditi proces protiv templara koji je okončan na koncilu u Vienni 1311-1312.

Skupa je održan pod visokim pokroviteljstvom talijanskog Senata i Zastupničkog doma, te više drugih značajnih ustanova, među kojima je bio i naš KBF Sveučilišta u Splitu kojega je na simpoziju predstavljao prof. dr. sc. Ivan Bodrožić. On je prenio pozdrave i dobre želje za uspjehom skupa u ime Uprave i cijelog Fakulteta. Ujedno je na skupu sudjelovao i izlaganjem na temu “Cura d'anime e spirtualità sacerdotale ai tempi di Rainaldo.”

Ivan Bodrožić