Na temelju članka 112. st. 1. i 3. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 119/2022), članka 21. st. 12. Statuta KBF-a te prijedloga Stručnog povjerenstva u postupku izbora doc. dr. sc. Domagoja Runje u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto izvanrednog profesora, Fakultetsko vijeće Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu jednoglasno je donijelo Odluku da se Doc. dr. sc. Domagoja Runje izabire se u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto izvanrednog profesora, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstvenom polju teologije, znanstvenoj grani Biblijske teologije pri Katedri Svetog pisma Starog zavjeta na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

Obrazloženje

Na četvrtoj redovitoj sjednici Fakultetskog vijeća Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu ak. god. 2022/2023. održanoj 19. siječnja 2023. među materijalima za sjednicu, članovima Fakultetskog vijeća dostavljeno je Mišljenje stručnog povjerenstva u postupku izbora doc. dr. sc. Domagoja Runje u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto izvanrednog profesora. Prema navedenom mišljenu, doc. dr. sc. Domagoja Runje ispunjava tražene minimalne uvjete za izbor znanstveno zvanje višeg znanstvenog suradnika propisane Pravilnikom o uvjetima za izbor u znanstvena zvanja (NN 28/2017) te uvjete za izbor u znanstveno nastavno zvanje i na radno mjesto izvanrednog profesora, propisane Odlukom o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i znanstveno-stručne djelatnosti u postupku izbora u znanstveno-nastavna zvanja (NN 122/2017) stoga je riješeno kao u izreci ove Odluke.

Izv. prof. dr. Šimun Bilokapić, dekan