Na temelju članka 3. st. 1. Pravilnika o radu katedri KBF-a, Fakultetsko vijeće Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu jednoglasno je donijelo Odluku o izboru prof. dr. sc. Ivice Žižića na mjesto pročelnika Katedre liturgike Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu.

Obrazloženje

Temeljem Odluke Fakultetskog vijeća donesene na Prvoj redovitoj sjednici, v. d. dekana KBFa, izv. prof. dr. sc. Šimun Bilokapić dana 20. listopada raspisao je interni natječaj za pročelnike Katedre Crkvene povijesti, te natječaj ta pročelnika Katedre liturgike. Natječajna dokumentacija predana je Povjerenstvu za natječaje koje je Fakultetskom vijeću podnijelo Mišljenje o pristiglim prijavama. Na natječaj za pročelnika Katedre Liturgike kao jedini kandidat prijavio se prof. dr. sc. Ivica Žižić. Mišljenjem Povjerenstva za natječaje je utvrđeno da kandidat ispunjava tražene uvjete te je Fakultetskom vijeću predložilo izbor prof. dr. sc. Ivice Žižića na mjesto pročelnika Katedre Liturgike. Člankom 3. st. 1. Pravilnika o radu katedri KBF-a određeno je da pročelnika katedre sukladno internom natječaju izabire Fakultetsko vijeće stoga je riješeno kao u izreci ove Odluke.

Izv. prof. dr. sc. Šimun Bilokapić, v. d. dekana