Doktorandska Erasmus+ stručna praksa

Michaela Demjanova, doktorandica na Odjelu za crkvenu povijest i bizantinske studije Pravoslavnog teološkog fakulteta u Prešovu, Slovačka, boravila je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu unutar Erasmus+ programa jednomjesečne stručne prakse u periodu od 13. veljače do 14. ožujka 2023.

Doktorandica je stručnu praksu provodila pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Josipa Dukića, u istraživačkom Centru za epigrafička, paleografska i poveijsno-teološka istraživanja Don Frane Bulić. Surađivala je na aktualnom projektu digitalizacije knjige fra Gabre Cvitanovića “Ratni dnevnik (1914. – 1918.)” te provodila istraživanja literature za svoju doktorsku radnju na temu kulture i religije u Slovačkoj, u korelaciji s hrvatskim kulturno-povijesnim i religioznim nasljeđem. Međunarodno i praktično iskustvo stjecala je i upoznavajući se s djelatnosti Ureda za međunarodnu suradnju, te projektima s doktorandima KBF-a. Doktorandica je odradila uspješan boravak te je izrazila želju za daljnjom suradnjom i usavršavanjem na KBF-u u Splitu.