ERA SHUTTLE
4. Kvalitetno obrazovanje, 17. Partnerstvom do ciljeva

Sveučilište u Splitu sa zadovoljstvom poziva zaposlenike i istraživače Sveučilišta i njegovih sastavnica na sudjelovanje u prvoj ljetnoj školi ERA SHUTTLE projekta koja će se održati od 9. do 13. rujna 2024. godine u UNIST Tehnološkom parku.

Mediteranski teološki susreti 2024

Riječka nadbiskupija, od 14. do 20. srpnja 2024., po treći put organizira program za studente teologije pod nazivom Mediteranski teološki susreti. Tema ovogodišnjeg programa je “Kršćanstvo i islam: u službi bratstva u podijeljenom svijetu“.

Mediteranski teološki susreti

Riječka nadbiskupija ovoga ljeta, od 16. do 22. srpnja., po drugi put organizira program za studente treće, četvrte i pete godine te poslijediplomskog studija teologije pod nazivom Mediteranski teološki susreti. Tema ovogodišnjeg programa je „Crkva ili sekta: između otvorenosti i ekskluzivnosti”. U suvremenom svijetu, koji konstantno raste u svojoj pluralnosti i kompleksnosti, Crkva se nalazi pred izborom ostati otvorena i tražiti puteve susreta i dijaloga sa svijetom ili se zatvoriti čuvajući svoju posebnost i čvrstoću. Na ovoljetnim Mediteranskim teološkim susretima želimo promišljati o smjeru koje naše zajednice biraju i mogućnostima kako danas postati i ostati relevantnima, konstruktivnima i djelatnima u svijetu.

Ljetna škola teologije Dubrovnik 2021

Dubrovačka biskupija ovoga ljeta, od 18. do 24. srpnja 2021., organizira Ljetnu školu teologije pod naslovom „(A)politična vjera: kršćani u političkom prostoru“, za studente treće, četvrte i pete godine studija teologije. Motiv za odabir ovogodišnje teme je činjenica da smo svjedoci čestog (zlo)upotrebljavanja vjere i religije u političke svrhe, kao i (zlo)upotrebe politike u vjerske i religiozne svrhe. Tema je svojevrstan nastavak prošle (prve) Ljetne škole teologije u Dubrovniku 2019. godine kada je 40-ak studentica i studenata promišljalo o ulozi teologije u pluralnom društvu.

Objavljen je program Splitske ljetne škole 2020. (Split Summer School). KBF ima tri nova kolegija u ponudi na engleskome jeziku: Position and Significance of Saint Jerome in Croatian Culture (prof. dr. sc. Ivan Bodrožić), From Natural Philosophy to Modern Science: A Paradigm Shift i Why is Catholicism Boring? (lic. theol. Bruno Petrušić). Sve informacije o ponuđenim programima i predmetima nalaze se na poveznici: https://www.unist.hr/en/education/split-summer-school/about-split-summer-school.

Vijeće za kulturu i znanost Dubrovačke biskupije ovoga ljeta, od 15. do 19. srpnja 2019., organizira Ljetnu školu teologije pod naslovom „Teologija u pluralnom društvu“, za studente treće, četvrte i pete godine studija teologije.

Uvidjevši da se naša teologija i Crkva nalazi pred izazovom sve veće pluralizacije suvremenoga svijeta, kao i da ta pluralizacija na mnogim razinama predstavlja izazov na koji Crkva i teologija moraju odgovoriti u svjetlu evanđelja, odlučili smo se organizirati ovu Ljetnu školu teologije kako bi mladi studenti i bogoslovi dobili priliku intenzivno promišljati o svim dimenzijama crkvenoga, vjerničkoga i teološkoga govora u suvremenim društvima.

Sveučilište u Splitu i ove godine organizira Ljetnu školu na kojoj sudjeluje i Katolički bogoslovni fakultet s tri ponuđena modula. Informirajte se o predavanjima, rokovima i načinu prijave na poveznici: http://www.unist.hr/split-summer-school/2018/about-split-summer-school

| Višnja Milanović Radić, lic. theol., Ured za međunarodnu suradnju | 11.6.2018 |

Savjetovalište za međureligijski dijalog i studentski pastoral kao dio Centra za savjetovanje studenata Sveučilišta u Splitu, te Ured za pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije organiziraju Ljetnu školu ikonopisa namijenjenu studentima, u razdoblju od 10. do 20. srpnja 2016. s mogućom lokacijom u samostanu sv. Križa, u Arbaniji na Čiovu.