Povodom 25. godišnjice pastoralnog pohoda pape Ivana Pavla II. Solinu i Splitu, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu, Javna ustanova u kulturi Zvonimir Solin i Župa Gospe od Otoka u Solinu organiziraju dvodnevni Međunarodni znanstveni skup i program pod naslovom „Blago vjere“ 5. i 6. listopada 2023. u svetištu Gospe od Otoka u Solinu. Nastupit će 28 izlagača iz Hrvatske i inozemstva koji će istražiti ulogu Ivana Pavla II. u novijoj povijesti našega naroda i Crkve u Hrvata, te sagledati što smo sve od njegovih poruka pretočili u život, a što je još ostalo za učiniti.

Prvo izlaganje održat će mons. Nikola Eterović, apostolski nuncij u Njemačkoj koji će govoriti o temi “Ivan Pavao II. i priznanje Hrvatske.” U sklopu programa biti će otvorena izložba "Blago vjere" i predstavljena knjiga “Nastanak i uporaba vatikanske verzije ‘Navodnoga Stepinčeva pisma’ iz 1943. Sa referencijalnim dokumentima” Bojana Ivešića u Pastoralnom centru Gospe od Otoka 5. listopada u 19 sati.

Detaljni program znanstvenog skupa može se naći na poveznici.