Studijsko putovanje

U četvrtak, 29. i petak, 30. svibnja 2025., studenti treće godine Filozofsko-teološkog studija Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu, predvođeni svojim profesorom don Edvardom Pundom bili su na studijskom putovanju u sklopu kolegija Crkva Kristova.

Putovanje je započelo u četvrtak jutarnjim satima, a čitav dan bio je prožet molitvom, duhovnim razgovorima i zajedničkim pjesmama, što je pridonijelo duhovno-obrazovnoj dimenziji putovanja. U popodnevnim satima stigli su u Lanišće, gdje su imali organizirani obilazak te slavili svetu misu. Poseban naglasak stavljen je na upoznavanje života i mučeništva blaženog Miroslava Bulešića, što je ostavilo snažan dojam na sve sudionike.

Nakon boravka u Lanišću, studenti su se uputili u Rijeku, gdje su posjetili bogosloviju i susreli se s riječkim nadbiskupom mons. Matom Uzinićem. U srdačnom i otvorenom razgovoru, raspravljalo se o aktualnim teološkim i crkvenim pitanjima, što je studentima pružilo vrijedan uvid u pastoralnu i teološku stvarnost Crkve danas. Sljedećeg dana, 30. svibnja, putovanje je nastavljeno posjetom Svetištu Majke Božje Trsatske. Tamo su studenti slavili svetu misu te imali priliku za osobnu pobožnost i razgledavanje svetišta, upoznajući se s njegovom poviješću i duhovnim značenjem za vjernike toga kraja.

Ova terenska nastava završila je zajedničkim i ugodnim ručkom uz rijeku Gacku, tijekom kojega su studenti razmijenili dojmove i zahvalili Bogu na plodonosnom iskustvu.

Studijsko putovanje omogućila je uprava KBF-a, Splitsko-makarska nadbiskupija te Riječka nadbiskupija kojima ovim putem i zahvaljujemo.

FOTOGALERIJA

Pin It