Izvješćujemo Vas da je za hrvatsku znanstvenu zajednicu otvoren probni pristup na zbirku istraživačkih i akademskih časopisa Oxford Journals. U zbirci se može pronaći preko 300 naslova koji pokrivaju područja prirodnih, društvenih i humanističkih znanosti te medicinu i zdravstvo. Dostupni su svi časopisi od 1997. godine do danas.

Izdavač ovih časopisa je britanski Oxford University Press (OUP), ogranak Sveučilišta u Oxfordu čija duga povijest u izdavaštvu seže čak do 16. stoljeća. Jedan je od prvih akademskih nakladnika koji je izdao časopis u otvorenom pristupu te predstavio model hibridnog časopisa. Časopisi OUP-a nalaze se u 10% časopisa s najvećim faktorom utjecaja, a na mjesečnoj razini preuzima se oko tri milijuna članaka.

Pregledajte popis časopisa i upute za korištenje zbirke. Pristup je otvoren do 4. prosinca 2016., a zbirku možete pretražiti ovdje. | Željko Matas, računalni ured | Više | 3.11.2016 |