"Hommage papi Benediktu XVI."

Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Sarajevu organizira simpozij posvećen aktualnim temama u Crkvi i društvu. Ovogodišnji simpozij, pod nazivom "Hommage papi Benediktu XVI.", posvećen je proučavanju života i djela pape Benedikta XVI., istražujući njegovu teološku misao iz različitih perspektiva.

Simpozij će se održati 9. i 10. studenog 2023. godine i okupit će osam uglednih predavača a program će moderirati izv. prof. dr. Mario Bernadić i dr. sc. Ljubo Zadrić.

ČETVRTAK, 9. 11. 2023.

• 16:30 - Otvaranje simpozija
  • 16:50 - Elementi teološke misli Josepha Ratzingera. Ratzinger kao teolog i papa (izv. prof. dr. Valerija Kovač, KBF Zagreb)
  • 17:10 - Klaus Berger i Joseph Ratzinger za budućnost egzegeze (izv. prof. dr. Dubravko Turalija, KBF Sarajevo)