Na temelju članka 19. st. 3. točka 8. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 1 19/2022), članka 22. st. 12. Statuta KBF-a te prijedloga Stručnog povjerenstva u postupku izbora jednog izvršitelja na suradničko radno mjesto asistenta, Fakultetsko vijeće Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu s 15 glasova ZA i 1 SUZDRŽAN donijelo je ODLUKU:

1. Usvaja se mišljenje Stručnog povjerenstva u postupku izbora jednog izvršitelja na suradničko radno mjesto asistenta kojim se utvrđuje da lic. theol. Ivan Vuletić kao najbolji kandidat ispunjava uvjete za suradničko radno mjesto asistenta.

2. Lic. theol. Ivan Vuletić izabire se na suradničko radno mjesto asistenta u znanstvenom području Humanističke znanosti, znanstvenom polju Teologija, znanstvenoj grani crkvena povijest pri Katedri crkvene povijesti na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu na određeno vrijeme, u punom radnom vremenu.

Obrazloženje Na Četvrtoj redovitoj sjednici Fakultetskog vijeća Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu u ak. god. 2023./2024. održanoj 17. siječnja 2024. medu materijalima za sjednicu, članovima Fakultetskog vijeća dostavljeno je Mišljenje i prijedlog stručnog povjerenstva u postupku izbora jednog izvršitelja na suradničko radno mjesto asistenta. Prema navedenom Mišljenu i prijedlogu, lic. theol. Ivan Vuletić kao najbolji kandidat ispunjava tražene uvjete za izbor na suradničko radno mjesto asistenta, propisane člankom 39. st. 6. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 1 19/22) te Pravilnikom o izboru u nastavnička i suradnička zvanja i odgovarajuća radna mjesta na KBF-u stoga je riješeno kao u izreci ove Odluke.

Izv. prof. dr. sc. Šimun Bilokapić, dekan

Split, 17. siječnja 2023.

KLASA: 029-06/24-06/00001
UR.BROJ: 2181-203-02-01-24-8