Savjetovalište za međureligijski dijalog i studentski pastoral kao dio Centra za savjetovanje studenata Sveučilišta u Splitu, te Ured za pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije, s početkom nove akademske godine 2016./2017. organiziraju Radionicu ikonopisa primarno namijenjenu studentima, ali i ostalim zainteresiranima.

Radionica ikonopisa zamišljena je kao desetodnevna intenzivna radionica na kojoj će prisutni, bez obzira na prethodno iskustvo, upoznati i steći vještine ikonopisanja klasičnim tehnikama, od početne pripreme daske, do blagoslova ikone. Tako će kreativno-stvaralački proces dodatno biti oplemenjen i duhovno-religioznim karakterom, s obzirom da ikonopisanje nije samo tehnika i umijeće, već i duhovnost, koja ima duboku kontemplativnu prirodu za koju se treba i pripremiti.

Polaznici Radionice ikonopisa plaćanjem kotizacije osiguravaju potreban pribor za rad. Broj polaznika je ograničen.

Pozivamo sve zainteresirane da pošalju pretprijavu na e-mail adresu Mirne Štrkalj, mag. paed.: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. do 1. listopada 2016. godine.

Nakon završene pretprijave uslijedit će zajednički sastanak gdje će prijavljeni biti detaljnije upućeni u plan i program (kao i ostala ključna pitanja) Radionice ikonopisa.

| Izv. prof. dr. sc. Anđelko Domazet, dekan | Obavijest | 20.7.2016 |