Nakon ciklusa uspješnih radionica na temu intelektualnog vlasništva koje su se održavale tijekom travnja u okviru Mjeseca intelektualnog vlasništva na Sveučilištu u Splitu, održati će se i posljednja radionica i to na Svjetski dan intelektualnog vlasništva, 26. travnja, čija je ovogodišnja tematika reinterpretacija kulture.

Radionica naziva "Reinterpretacija kulture, inovativnost i kreativnost" će se održati u dva dijela. Prvi dio biti će praktična interaktivna radionica (zatvorenog tipa) namijenjena ograničenom broju studenata (poziv studentima i informacije za prijavu), na kojoj će studenti imati priliku okušati se u reinterpretaciji djela iz opusa Vaska Lipovca sa svrhom upoznavanja s pravima intelektualnog vlasništva u području umjetnosti. Ovaj dio će se održati u Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“.

U drugom otvorenom dijelu radionice koji će se održati u Velikoj dvorani Sveučilišne Knjižnice s početkom u 12:00, Marija Šiša Hrlić iz Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo održati će predavanje o povredi prava intelektualnog vlasništva nakon čega će se održati zanimljiva panel rasprava o važnosti intelektualnog vlasništva za inovativnost i kreativnost. Moderator rasprave biti Vedran Đidara, ambasador Europskog IPR Helpdeska.

Radionicu organiziraju Ured za transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu uz podršku Udruge VAL, Europske poduzetničke mreže (EEN) i Europskog IPR Helpdeska.

Prijava | Izv. prof. dr. sc. Anđelko Domazet | 25.4.2016. |