Vrijeme došašća koje je ispred nas za većinu donosi pregršt smijeha, obiteljskih druženja, radosti i ljudske topline. Upravo ovo doba došašća je najbolje vrijeme da se prisjetimo i onih koje život ne mazi, pa Caritas Splitsko-makarske nadbiskupije u suradnji sa Sveučilištem u Splitu, Studentskim centrom i Uredom za pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije pokreće Veliku humanitarnu akciju unutar Sveučilišta u Splitu pod na nazivom „LJUBAV NA DJELU – I TI SI DIO MENE“.

Stoga pozivamo sve studentice i studente, zaposlenice i zaposlenike Sveučilišta u Splitu da se uključe u humanitarnu akciju i pokažu veliku ljubav splitskog Sveučilišta.

Odazovimo se svi zajedno i izmamimo osmjeh onima koji nemaju!

KADA?

1. prosinca 2019. godine – 17. prosinca 2019. godine

KOME?

Obiteljima u potrebi.

ŠTO DAROVATI?

Prehrambene namirnice u zatvorenoj ambalaži: šećer, brašno, ulje, riža, tjestenina, grah, ječam, riblje, mesne konzerve i slično.

Higijenske potrepštine: deterdžent, sapun, šampon, dječje pelene i slično.

Čista odjeća i obuća.

GDJE?

Fakulteti: Ekonomski fakultet, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Filozofski fakultet, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Katolički bogoslovni fakultet, Kemijsko-tehnološki fakultet, Kineziološki fakultet, Medicinski fakultet, Pomorski fakultet, Pravni fakultet, Prirodoslovno-matematički fakultet.

Akademija: Umjetnička akademija u Splitu.

Odjeli: Odjel za studije mora, Odjel za stručne studije, Odjel za forenzične znanosti i Odjel zdravstvenih studija.

Sveučilišna knjižnica

Studentski centar u Splitu: studentski dom Hostel Spinut - recepcija, studentski dom dr. Franjo Tuđman, svi restorani Studentskog centra u Splitu.

Dragi studenti, odricanjem od jedne dnevne kave možete učiniti veliko djelo!

KAKO?

U suradnji sa Studentskim centrom u Splitu jedan dan tijekom humanitarne akcije kavu možete umjesto novcem platiti i namirnicom.

GDJE?

12.12.2019. - Caffe bar Kantun C

13.12.2019. - Caffe bar Sveučilišna knjižnica

16.12.2019. - Caffe bar Tinel

Nekada pomoći nekom drugom može usrećiti više nego kad usrećimo sebe i nema bolje nagrade za naša djela nego osmijeh onog kojem smo pomogli.

Sveučilište u Splitu