Sveučilišni računski centar (Srce) organizira online Tjedan Centra za e-učenje od 21. do 25. rujna 2020.  godine.

Cilj je događanja pomoći nastavnicima da na početku nove akademske godine što lakše krenu s nastavom i da se lakše prilagode online okruženju.

U sklopu Tjedna, održat će se dva panela:

Isto tako, održat će se i online verzija radionice  "ABC  radionica dizajna nastave", online konzultacije za nastavnike na kojima je moguće dobiti informacije o načinima izrade e-kolegija, e-portfolija i sl.

Prijave i sve informacije o Tjednu Centra za e-učenje dostupne su na poveznici.

Nadalje, mreža EDEN (The European Distance and E-Learning Network) organizira seriju webinara o obrazovanju u vrijeme „novog normalnog“. Webinar pod nazivom „Online transformation of universities – having faced the challenges of the pandemic, are they prepared for the new normal?" održat će se 21. rujna 2020. godine u 17.00 sati u okviru kojeg će se razgovarati o temama povezanima s digitalnom transformacijom sveučilišta, osiguravanjem kvalitete nastave, metodama poučavanja i vrednovanja i u učioničkoj i online nastavi, stručnog usavršavanja nastavnika te pružanja podrške nastavnicima i studentima. Prijave su moguće na poveznici.

| Željko Matas, Računalni ured |