Sveučilište u Beču

Doktorski studij teologije i religijskih istraživanja u Beču (VDTR) koji zajednički organiziraju Teološka evangelička škola, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Beču i Istraživački centar "Religija i transformacija u suvremenom društvu" raspisao je Natječaj za 4 mjesta sveučilišnog/e asistenta/ice (preddoktorski studij).

Rok za prijavu je 16 siječnja 2022.

Trajanje radnog odnosa: Radni odnos u početku je ograničen na 18 mjeseci i automatski se produljuje na sveukupno 3 godine, osim ukoliko poslodavac ne izda izjavu o neobnavljanju nakon najviše 12 mjeseci.

Radno opterećenje: 30 sati tjedno

Klasifikacija aktivnosti prema kolektivnom ugovoru: §48 VwGr. B1 osnovna razina (praedoc) s odgovarajućim profesionalnim iskustvom koje potrebno za ostvarivanje posebnog platnog razreda.

Od pristupnika se traži:

• Sudjelovanje u istraživačkim projektima
  • Sudjelovanje u publikacijama / znanstvenim člancima / predavanjima
  • Očekujemo da uspješni kandidat potpiše ugovor o disertaciji u roku od 12-18 mjeseci.
  • Sudjelovanje u nastavi i samostalno izvođenje predmeta u smislu kolektivnog ugovora
  • Sudjelovanje u organizaciji skupova, konferencija i simpozija u okviru VDTR-a

Preduvjeti:

• Završen magisterij (ili ekvivalentni magisterij) iz teološke discipline (katoličke, protestantske, pravoslavne) ili iz humanističkih ili društvenih znanosti (vjeronauka, židovski studij, islamski studiji, vjeronauk, islamski vjeronauk, sociologija, filozofija ili srodne discipline )
  • Visoka usmena i pismena sposobnost izražavanja na jeziku doktorata kojemu je cilj
  • Oduševljenost za samostalan rad

Prednosti su:

• Iskustvo u interdisciplinarnom radu
  • Poznavanje procesa i struktura sveučilišta
  • Iskustvo s boravcima u inozemstvu
  • Iskustvo poučavanja / iskustvo rada s e-učenjem
  • Vrlo dobro poznavanje engleskog i njemačkog jezika

Dokumenti za prijavu koje treba dostaviti:

• Motivacijsko pismo (maks. 1 A4 stranica)
  • Exposé za budući doktorski projekt (maks. 15 A4 stranica, uključujući literaturu). Važno: Navedite ime potencijalnog mentora sa popisa VDTR mentora (obavezno).
  • Životopis (uključujući publikacije i predavanja)
  • Preslike diploma
  • Dokaz o poznavanju jezika (C1 na željenom jeziku doktorata - u usporedbi s podacima koje daje mentor; daljnje jezične vještine prema specifikacijama odabranog mentora)

Kandidati odabrani na ovom natječaju pristupaju VDTR-u kao studenti.

Za više informacija o oglašenom radnom mjestu obratite se dr. Katharina Limacher na: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Sveučilište u Beču vodi antidiskriminatornu politiku zapošljavanja i cijeni jednake mogućnosti i raznolikost ( http://diversity.univie.ac.at/ ). Konkretno, cilj je povećati udio žena na na rukovodećim pozicijama i među akademskim osobljem. Žene imaju prednost ako imaju iste kvalifikacije.
Napomena: postupci prijave za natječaj se razlikuju ovisno o disciplini u kojoj ciljate na doktorat. Odaberite odgovarajući gumb za slanje dokumenata.

Upozorenje: Prije same prijave za natječaj, trebate otvoriti svoj korisnički račun: (kliknite ovdje)