Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu, Katoličko Sveučilište Ivana Pavla II u Krakovu te Konzulat RH s počasnim konzulom Republike Hrvatske u Krakovu Pawelom Wlodarczykom organizirali su 9. listopada 2017. međunarodnu konferencija pod nazivom "Zemljo Hrvatska, Bog te blagoslovio" . Konferencija je organizirana prigodom obilježavanja drugog papina dolaska u Lijepu našu, koji se dogodio 1998. godine. U svibnju 2017. očekuje se drugi dio konferencije u Splitu.

Prije samog početka konferencije, u auli biblioteke Sveučilišta hrvatska veleposlanica dr. Andrea Bekić otvorila je prigodnu izložbu o Ivanu Pavlu Drugom i Hrvatskoj naslovljenu "Budite narod nade". Na otvaranju je sudjelovao i novi krakovski nadbiskup Marek Jedraszewski, koji je uz splitsko-makarskog nadbiskupa Marina Barišića i kardinala Josipa Bozanića član Počasnog odbora konferencije. Dvodnevni program zaključen je u ponedjeljak 9. listopada poslijepodne svečanim primanjem u gradskoj vijećnici koji je za hrvatske i poljske sudionike konferencije priredio gradonačelnik Krakova Jacek Majchrowski. Na njemu su, kao i tijekom ostalih dvodnevnih zbivanja, sudjelovali i Petar Sapunar, predsjednik Skupštine Splitsko-dalmatinske županije, te dožupan Ante Šošić.

Medijski je sve popratio novinar Slobodne Dalmacije Ivan Ugrin, čijom ljubaznošću su nam ustupljene i slike.

| Reportaža u SD | Doc.dr.sc. Domagoj Runje Prodekan za nastavu | 16.10.2017 |