U organizaciji Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta u Splitu u suradnji s Teološkim fakultetom Sveučilišta u Ljubljani održan je od 2. do 4. ožujka peti od deset predviđenih termina prvog ciklusa programa cjeloživotnog učenja Kršćanska geštalt-pedagogija.

Tema ovoga susreta dobro se uklopila u liturgijsko vrijeme korizmene priprave za Uskrs. Stvarnost patnje, muke i smrti teoretski promatrana je s usporednoga gledišta grčke mitologije i filozofije s jedne i kršćanske vjere i teologije s druge strane.

Sudionici su među ostalim čitali odlomke o Isusovoj muci, smrti i uskrsnuću i dramskom izvedbom uživljavali se u pojedine uloge. U susljednoj analizi takvoga čitanja biblijskoga teksta došlo se do zaključka da ono otkriva slojeve teksta koji inače ostaju nepoznati.

Program se održao u prostorijama Franjevačkoga samostana o. fra Ante Antića na Trsteniku, gdje je dio sudionika bio i smješten.

U tijeku su također prijave za slijedeći ciklus predavanja koji počinje u ožuku 2019. godine. Prijaviti se možete na ovoj poveznici.

| Doc. dr. sc. Domagoj Runje. Prodekan za nastavu | 6.3.2018 |