Potpisivanje Sporazuma o suradnji između Splitsko-dalmatinske županije, Sveučilišta u Splitu i KBF-a u Splitu

U četvrtak 27. veljače u zgradi Splitsko-dalmatinske županije potpisan je Sporazum o suradnji na obrazovnim, kulturnim i znanstveno-istraživačkim projektima između Splitsko-dalmatinske županije, Sveučilišta u Splitu i Katoličkog bogoslovnog fakulteta. Sporazum su potpisali župan Blaženko Boban, rektor Sveučilišta prof. dr. sc. Dragan Ljutić i dekan KBF-a prof. dr. sc. Mladen Parlov. Sporazumom se predviđa suradnja na područjima od zajedničkog interesa i u okviru pojedinačnih projekata koji obuhvaćaju zaseban skup zadataka i obveza sporazumnih strana, pri čemu će Županija sudjelovati u ostvarivanju s skladu s raspoloživim proračunskim sredstvima. Posebni predmet suradnju bit će na sljedećim područjima:

• kulturnim, znanstvenim i istraživačkim projektima o sv. Jeronimu, zaštitniku Splitsko-dalmatinske županije i Katoličko-bogoslovnog fakulteta u Splitu,
  • provođenju stručnih i znanstvenih istraživanja,
  • prijavi i realizaciji zajedničkih projekata prema domaćim i međunarodnim izvorima financiranja,
  • razvoju novih projekata,
  • organizaciji znanstvenih i stručnih skupova i predavanja,
  • izdavačkoj djelatnosti.

Potpisivanju sporazuma nazočio je i prof. dr. sc. Ivan Bodrožić, voditelj “Hieronymianuma” – centra za istraživanje života i djela sv. Jeronima, zaštitnika KBF-a i Splitsko-dalmatinske županije. Prof. Bodrožić je upoznao prisutne s projektima Centra, zahvaljujući Županiji i Sveučilištu što imaju sluha za projekte KBF-a, i nadajući se da će isti biti na dobrobit hrvatskog naroda.

| Prof. dr. sc. Ivan Bodrožić, voditelj “Hieronymianuma”  | 2.3.2020 |