Festival znanosti od 22. do 27. travnja

Sveučilište u Splitu poziva sve zainteresirane sudionike da se prijave za sudjelovanje na ovogodišnjem Festivalu znanosti. Festival će se održati od 22. do 27. travnja, a glavna tema je INTELIGENCIJA.

Zainteresirani sudionici svoje aktivnosti mogu prijaviti putem prijavnog obrasca dostupnog na poveznici https://shorturl.at/pBI03, najkasnije do petka 16. 02. 2024. godine. Eventualni upiti za dodatnim informacijama mogu se uputiti na adresu elektroničke pošte: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Glavna tema se može interpretirati na različite načine te se nadamo da je dovoljno široka kako bi vam, kao i uvijek, omogućila kreiranje raznolikih, zanimljivih i zabavnih sadržaja.

Ciljevi i publika Festivala znanosti su:

• djeca i učenici s ciljem da ih približimo znanosti, da im pomognemo shvatiti koliko je znanost važna i sveprisutna; da ih potaknemo da postanu budući znanstvenici, nastavnici s ciljem da ih inspiriramo na što kreativniji rad,
  • studenti – da vide koliko je važno govoriti o znanosti na jasan i razumljiv način,
  • opća populacija– da budu što obrazovaniji građani, s ciljem podizanja svijesti o znanosti i znanstvenim dostignućima u javnosti te važnosti ulaganja u znanost,
  • znanstvenici s ciljem da potaknemo dijalog između znanstvenika i javnosti radi boljeg međusobnog razumijevanja i povjerenja, te poticanje znanstvenika da govore o svom radu,
  • mediji – da potaknemo veću zastupljenost znanstvenih sadržaja u medijima.

Način prezentacija mora biti zanimljiv, prilagođen publici i što interaktivniji.

Po isteku roka za zaprimanje iskaza interesa, a najkasnije do 26. 02. 2024. Organizacijski odbor kontaktirat će sve prijavljene u svrhu dogovora oko provedbe aktivnosti.