Adventska duhovna obnova studenata laika KBF-a u Splitu održana je u četvrtak 14. prosinca 2017. u župi Uznesenja BDM Katuni - Kreševo.

Voditelj je bio don Mijo Grozdanić, župnik te župe. Na početku susreta studente i voditelja pozdravio je mr. don Jenko Bulić, duhovni asistent studenata laika koji je izrazio radost što su na početku Godine majčinstva prisutni u župi Marijinog Uznesenja kao znak roditeljice, nositeljice i učiteljice vjere i života što su bitne i prepoznatljive dimenzije studenata teologije i budućih teologa i kateheta. Time postajemo živo i dinamično došašće našega hoda u vjeri i duhovne inventure. Voditelj obnove i župnik don Mijo Grozdanić je u svom bliskom i pastoralnim iskustvom prožetom razmatranju naglasio proročku i pedagošku dimenziju teologa i vjeroučitelja u kontekstu duhovnih i aktualnih izazova u suvremenom hrvatskom društvu. Posebno je naglasio kako se proročki identitet oblikuje iz osobnog odnosa s Riječi Božjom u molitvi, razmatranju, čitanju i poučavanju svaki novi dan. Glas kojim progovaramo i poučavamo je Božji glas koji djeluje u nama i kroz nas. Kao što se Samuelu Bog objavio jer Eli više nije čuo Božji glas. Nakon razmatranja uslijedilo je pokorničko bogoslužje, potom euharistijsko slavlje u sklopu redovne duhovne obnove župe. Župnik je studentima pripremio okrjepu i osvježenje uz prigodno druženje.

| Tekst: Danijela Jurčević | 18.12.2017 |