Povodom 400. obljetnice tiska zbirke Sacrae cantiones časopis Cantus posvetio je dva članka hrvatskom skladatelju Ivanu Lukačiću. Akademik Ennio Stipčević u članku piše o međunarodnom znanstveno-umjetničkom simpoziju „Ivan Lukačić, kapelnik splitske prvostolnice“ i nosaču zvuka ansambla MUSICA ADRIATICA koji je predstavljen u završnom programu simpozija.

Časopis Cantus službeno je glasilo Hrvatskog društva skladatelja i jedini časopis u Hrvatskoj posvećen isključivo domaćoj glazbi. Izdanja časopisa dostupna su na http://www.hds.hr/cantus-casopis/

| Doris Žuro, Služba za znanstveno-istraživačke projekte |

U organizaciji Udruge veterana 4. gardijske brigade Metković, u  Galeriji GKS-a 9. studenoga 2020 održan je edukativni susret za branitelje pod nazivom "Logoterapija u sedam koraka – pronalazak smisla" kojeg je vodio dr. sc. don Boris Vidović.

Sudionici su se upoznali sa osnovnim postavkama logoterapije, važnosti pitanja smisla u ljudskom životu te način na koji se ono odražava u svakodnevnom životu i u odnosu s drugima.

| Doris Žuro,  Služba za znanstveno-istraživačke projekte |

U organizaciji izdavačke kuće Elsevier 28. lipnja 2019. u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu održana je radionica Scientific publishing, open science and research performance koju su vodili predstavnici Elsivera: Katarzyna Gaca Zając, PhD (savjetnica za klijente za srednjeistočnu Europu) i Krzysztof Szymanski, PhD (istraživački analitičar).

Europski tjedan online i učenja na daljinu EDEN European Online and Distance  Learning Week održat će se od 2. do 6. studenoga 2020 u organizaciji mreže EDEN (The European Distance and E-Learning Network). Kroz cijeli tjedan održavat će se niz online predavanja na kojima možete čuti iskustva inozemnih visokih učilišta o načinima nošenja s izazovima koje je u segmentu obrazovanja donijela pandemija koronavirusa. Razgovarat će se i o tome kako unaprijediti online nastavu i nastavu na daljinu u razdoblju "novog normalnog".

Predavanja su besplatna, a dodatne informacije programu i registraciji dostupne su na ovoj poveznici.

| Doris Žuro, Služba za znanstveno-istraživačke projekte |

U četvrtak 21. ožujka 2019. u 12,45 sati, u Velikoj dvorani, Služba za znanstveno-istraživačke projekte KBF-a organizira info radionicu za studente Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu pod nazivom „PROJEKTI – MOGUĆNOSTI ZA STUDENTE I MLADE“

Program:

• „Zašto i kako se uključiti u projekte?“
    (Doris Žuro, voditeljica službe za znanstveno-istraživačke projekte)
  • „Erasmus+ program u području mladih„
    (Valentina Perišić, magistra filozofije i povijesti umjetnosti)
  • „Kako uspješno aplicirati i provesti projekt?“ – iskustvo SKAC ST
    (predstavnici SKAC ST: Manuela Mirt, Paula Mužinić i Anđela Tekilć)

Program završava u 13:45 h.

| Doris Žuro, mag.soc., Voditeljica Službe za znanstveno-istraživačke projekte | Obavijest | 15.3.2019 |