Katedre religiozne pedagogike i katehetike Katoličkih bogoslovnih fakulteta Sveučilišta u Splitu i u Bochumu (Katholish-Theologische Fakultät Ruhr-Universität Bochum), organizirale su međunarodni istraživački seminar u Splitu od 24. do 27. rujna 2018. godine na temu "Govor o Bogu u školi, crkvi i društvu".

Pod vodstvom prof. Bernharda Grummea i prof. Jadranke Garmaz studenti doktorskog studija predstavljali su svoje teme, raspravljali i razvijali svoja daljnja istraživačka pitanja. Na seminaru je sudjelovalo 4 studenata iz Njemačke, 1 studentica iz Brazila i 4 stuednata iz Splita te dr. sc.Ivica Jurić. raspravljalo se na temu religijskog indiferentizma i ateizma, medija i vjere, Vjeronauka u SMNB, Tetovaža kao religijskog fenomena, komunikativne teologije, o religijskoj heterogenosti kao kontekstualnom izazovu te o imigracijama i njihovu utjecaju na religioznost. Nakon plodonosne rasprave, dogovoreno je izdavanje zajedničkog Zbornika radova s predstavljenim temama.

Teme su bile sljedeće:

- Religijski odgoj u Hrvatskoj (prof. dr. sc. Jadranka Garmaz)

- Kontekstualnost kao izazov. Religijski odgoj u Njemačkoj i suočavanje s heterogenosti (Prof. dr.sc. Bernhard Grümme)

- Religija u samoizgradnji mladih na primjeru tetovaža religijskih simbola (Patrick Dzambo)

- Govoriti o religiji u medijima: Hrvatski kontekst (lic. theol. Bruno Petrušić)

- "Otac milosrđa i nježan sudac" (mr. sc. Ante Rako)

- Heterogenost i migracije kao izazovi religijskom obrazovanju (Jens Schwarzkamp)

- Teološke i pastoralne perspektive portala Bitno.net

- metodološki pristup (Nenad Palac)

- Vjeronauk u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji od 1991.-2016. (lic. theol. Sabina Marunčić)

- Karakteristike Isusa kao učitelja u školi života (mr. sc. Jenko Bulić)

- Biblijska didaktika s vjernicima bez konfesije: perspektiva (Manuel Hartmann)