Profesor na KBF-u, mr.sc. don Boris Vidović obranio je 19. travnja 2018. na Papinskom sveučilišta Salesiana u Rimu doktorsku disertaciju iz psihologije naslovljenu „Analisi esistenziale del disturbo post-traumatico da stress. Progetto per un approccio logoterapeutico" (Egzistencijalna analiza post-traumatskoga stresnog poremećaja. Projekt za logoterapijski pristup), izrađenu pod vodstvom prof. dr. sc. Zbigniewa Formelle. U ispitnom povjerenstvu, uz mentora, bili su rektor Salesiane prof. dr. sc. Mauro Mantovani kao predsjednik te prof. dr. sc. Maria Luisa De Luca i prof. dr. sc. Paolo Gambini. Ovom akademskom činu nazočili su doktorandovi roditelji, nadbiskup msgr. Martin Vidović, preč. Bože Radoš, rektor Papinskoga hrvatskog zavoda sv. Jeronima u Rimu, svećenici studenti istoga Zavoda te drugih rimskih Zavoda, te prijatelji i gosti iz Hrvatske i Rima. Doktorat želi postići dvostruki cilj. Pomoću egzistencijalne analize nastoji produbiti razumijevanje post-traumatskog stresnog poremećaja te na tom temelju ocrtati logoterapijski pristup u liječenju PTSP-a.

Rad je podijeljen u sedam poglavlja:

1. Temeljni koncepti Franklovog pristupa
  2. Post-traumatski stresni poremećaj
  3. PTSP i situacija u Hrvatskoj
  4. Liječenje PTSP-a aktualnim terapijama – status quaestionis
  5. Egzistencijalna analiza PTSP-a
  6. Nacrt logoterapijskog pristupa u liječenju PTSP-a
  7. Ljudska formacija i PTSP

Iskrene čestitke uprave fakulteta i djelatnika.

| Izvor: IKA |   Izv.prof.dr.sc. Ivica Žižić | 20.4.2018 |