Sveučilište u Splitu, sukladno odredbama Pravilnika raspisuje Natječaj za dodjelu 125 stipendija studentima Sveučilišta u Splitu za akademsku godinu 2016./2017. Stipendije se dodjeljuju za razdoblje od 01. listopada 2016. do 30. rujna 2017. g. Ukupni godišnji iznos stipendije po studentu iznosi 9.600,00 kuna, odnosno 800,00 kuna mjesečno.

Za Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu ove akad. godine je Sveučilište predvidjelo jednu stipendiju druge kategorije (K2).

Prijave na Natječaj za dodjelu stipendija podnose se od dana objave Natječaja do zaključno 20. siječnja 2017. godine. Prijave se podnose osobno ili preporučenom poštom, na adresu: Sveučilište u Splitu, Livanjska 5, 21000 Split, Služba protokola, na posebnom obrascu uz koji podnositelj zahtjeva treba priložiti:

za 1. kategoriju student podnosi sljedeće dokumente:

• presliku osobne iskaznice
  • izjavu da nije korisnik druge stipendije odnosno da će se odreći druge stipendije u slučaju da dobije Stipendiju Sveučilišta u Splitu, odnosno da će se pisanim putem odreći Stipendije Sveučilišta u Splitu i vratiti sva sredstva koja je primio na osnovi Stipendije za tu akademsku godinu ako se odluči primati neku drugu stipendiju
  • potvrdu sastavnice (Obrazac - 1. kategorija) o upisu u akademsku godinu 2016./2017. kao redoviti student, da je student po prvi puta upisan u prvu godinu preddiplomskih sveučilišnih studija, integriranih sveučilišnih studija, preddiplomskih stručnih studija te kratkih stručnih studija kao redoviti student te broj bodova temeljem kojih je ostvareno pravo upisa

za 2. kategoriju student podnosi sljedeće dokumente:

• presliku osobne iskaznice;
  • izjavu da nije korisnik druge stipendije odnosno da će se odreći druge stipendije u slučaju da dobije Stipendiju Sveučilišta u Splitu, odnosno da će se pisanim putem odreći Stipendije Sveučilišta u Splitu i vratili sva sredstva koja je primio na osnovi Stipendije za tu akademsku godinu ako se odluči primati neku drugu stipendiju;
  • potvrdu sastavnice (Obrazac - 2. kategorija):
    • o upisu u akademsku godinu 2016./2017. iz koje je vidljivo i u koju godinu kojeg studijskog programa je podnositelj upisan (prva, druga, treća itd.)
    • da je u svakoj godini dosadašnjeg studija ostvario najmanje 60 ECTS bodova (ne računajući fakultativne kolegije), a za studente diplomskih sveučilišnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija i potvrdu da su preddiplomski studij završili u predviđenom roku (ne računaju se ECTS bodovi ostvareni u tekućoj akademskoj godini)
    • o prosjeku ocjena (ne računaju se ECTS bodovi ostvareni u tekućoj akademskoj godini)
    • druge eventualne potvrde u smislu čl. 3. st. 2. Pravilnika o stipendiji Sveučilišta u Splitu

Prijave s nepotpunom dokumentacijom, kao i one koje ne pristignu u gore propisanom roku, neće se razmatrati. Odluka o dodijeli stipendija bit će objavljena na oglasnoj ploči (Split, Livanjska 5) i na web (mrežnoj) stranici Sveučilišta u Splitu (www.unist.hr) dana 06. veljače 2017. godine, te se neće dostavljati kandidatima na njihove adrese.

| Izv. prof. dr. sc. Anđelko Domazet, dekan | Natječaj | Pravilnik | Obrazac K1 | Obrazac K2 | Izjava | 23.12.2016 |