Poštovani studenti/ce, obavještavamo vas da je provedba istraživanja EUROSTUDENT VI o kvaliteti studentskoga života i ekonomskim uvjetima studiranja produljena do 30. svibnja 2016. te do tog roka možete pristupiti web upitniku i sudjelovati u istraživanju.

Zahvaljujemo svima vama koji ste već ispunili upitnik i pozivamo vas koji se još niste uključili u istraživanje da se odazovete ovome pozivu.

EUROSTUDENT je međunarodni projekt (http://www.eurostudent.eu) koji se provodi u 37 europskih zemalja i pruža empirijske podatke o kvaliteti studentskoga života na nacionalnoj i europskoj razini.

EUROSTUDENT VI je treće istraživanje u nizu u Hrvatskoj koje se provodi web anketom na reprezentativnom uzorku od 36.000 studenata koji trenutačno studiraju na nekom od visokih učilišta u RH.

Vaše sudjelovanje u potpunosti je dobrovoljno i povjerljivo, a web anketi možete pristupiti:

1. preko poveznice koju ćete dobiti na adresu elektroničke pošte ili
  2. autorizacijom odnosno AAI@EduHr identitetom na mrežnoj stranici istraživanja: www.eurostudent.hr.

Sve informacije o istraživanju moći ćete pratiti i na Facebook stranici istraživanja: www.facebook.com/EUROSTUDENT6HR.

Rezultati prethodnih EUROSTUDENT istraživanja poslužili su kao poticaj za razvoj i unapređenje javnih politika u sustavu visokog obrazovanja, kao i za izradu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije Republike Hrvatske te osnivanje Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanja pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta.

Rezultate istraživanja iz 2014. godine možete preuzeti OVDJE.

Pozivamo vas da sudjelovanjem u istraživanju pridonesete daljnjem razvoju mjera javne politike koje će osigurati veću dostupnost visokog obrazovanja i unaprijediti kvalitetu studentskoga života u skladu s potrebama studentske populacije.