U četvrtak 21. ožujka 2019. u 12,45 sati, u Velikoj dvorani, Služba za znanstveno-istraživačke projekte KBF-a organizira info radionicu za studente Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu pod nazivom „PROJEKTI – MOGUĆNOSTI ZA STUDENTE I MLADE“

Program:

• „Zašto i kako se uključiti u projekte?“
    (Doris Žuro, voditeljica službe za znanstveno-istraživačke projekte)
  • „Erasmus+ program u području mladih„
    (Valentina Perišić, magistra filozofije i povijesti umjetnosti)
  • „Kako uspješno aplicirati i provesti projekt?“ – iskustvo SKAC ST
    (predstavnici SKAC ST: Manuela Mirt, Paula Mužinić i Anđela Tekilć)

Program završava u 13:45 h.

| Doris Žuro, mag.soc., Voditeljica Službe za znanstveno-istraživačke projekte | Obavijest | 15.3.2019 |

U organizaciji Službe za znanstveno-istraživačke projekte KBF-a u Splitu, u srijedu, 7. ožujka 2019.g. održana je prezentacija za profesore na temu projekata u znanosti i visokom obrazovanju. Prije izlaganja, pozdravnu riječ uputili su izv. prof. dr. sc. Alojzije Čondić, dekan i prof. dr. sc. Mladen Parlov, prodekan za znanost KBF-a u Splitu, istaknuvši važnost još aktivnijeg djelovanja fakulteta na području znanstvenih, istraživačkih i društvenih projekata financiranih iz nacionalnih i inozemnih fondova. Naglasak prezentacije je bio na mogućnostima apliciranja projekata na natječaje ESF-a, Erasmus+ programa za visoko obrazovanje i Hrvatske zaklade za znanost. Također, provedena je diskusija o kvalitetnoj pripremi fakulteta za nadolazeće financijsko razdoblje 2021.-2027. u kontekstu planiranja i korištenja mogućnosti koje nude EU fondovi.

| Prezentacija | Doris Žuro, mag.sociologije, Voditelj službe za znanstveno-istraživačke projekte | 8.3.2019 |

Zaklada Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti objavila je natječaj za potpomaganje zakladnih namjena. Potpore se daju za: • izdavačke djelatnosti (neobjavljena djela) na području znanosti i umjetnosti • organiziranje znanstvenih skupova • razvijanje znanstvenoistraživačkog i umjetničkog rada • otkup umjetnina Prijaviti se mogu pojedinci (osim za projekte izdavačke djelatnosti) skupine, udruge te znanstvene i umjetničke ustanove. Rok za prijavu je 19. veljače 2019., a sve informacije mogu se pronaći na poveznici.

| Doris Žuro, , Služba za znanstveno-istraživačke projekte | Natječaj | 17.1.2019 |

Otvoren je natječaj Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za dodjelu nagrada domaćim i inozemnim autorima za najviša znanstvena i umjetnička dostignuća čija su djela od iznimnog značenja za RH.

Djelom se smatra:

• jedna ili više objavljenih znanstvenih knjiga ili članaka koji čine znanstvenu cjelinu označenu jednim nazivom
  • jedno ili više objavljenih književnih djela koji čine cjelinu označenu jednim nazivom
  • samostalna izložba likovnog umjetnika
  • pojedinačno ostvarenje koje je trajno izloženo, javno predstavljen projekt
  • glazbeno djelo koje je javno izvedeno
  • objavljeno muzikološko djelo jednog autora

Nagrada se sastoji od plakete i povelje o dodjeli nagrade, a dodjeljuje je 29. travnja prigodom Dana HAZU. Rok za podnošenje prijedloga je 31. siječnja 2019.g. Sve informacije dostupne su na poveznici.

| Doris Žuro, Služba za znanstveno-istraživačke projekte | Natječaj | 17.1.2019 |

• Rok za prijavu: 28. veljače 2019.
  • Istraživačko područje: sva znanstvena područja
  • Vrijednost pojedinog projekta: 1 milijun do max. 2,2 milijuna KN
  • Trajanje financiranja projekata: najmanje 3 godine, najdulje do 31. 5. 2023.